PROJEKTY

Rozbudowa sieci światłowodowej na terenie Miasta Rzeszów

Rozbudowa sieci światłowodowej na terenie miasta Rzeszów

| wykonanie 50 km tras światłowodowych

| połączenie 200 punktów na terenie miasta

| wykorzystanie najnowszych technologii xPON

| wykonanie całego projektu w okresie zaledwie 8 miesięcy

W 2023 roku firma IT RES była generalnym wykonawcą rozbudowy sieci światłowodowej (PTITS) na terenie miasta Rzeszów. Zrealizowany projekt, ma na celu utworzenie niezależnej sieci teletechnicznej na obszarze miasta, która połączy w spójną sieć zarządzane oraz administrowane przez Urząd Miasta budynki oraz instalacje.

Projektowanie w mieście wiąże się z dużym zagęszczeniem uzbrojenia terenu, natomiast dzięki wykorzystaniu naszego doświadczenia, nowoczesnych programów, map elektronicznych oraz współpracy z jednostkami urzędu Miasta, byliśmy w stanie ukończyć projekt w wyjątkowo krótkim czasie.

Podczas rozbudowy sieci światłowodowej na terenie miasta Rzeszów wykonaliśmy ponad 50 km tras światłowodowych, które połączyły około 200 punktów, takich jak: skrzyżowania, przystanki autobusowe czy tablice informacji drogowej. Stworzona infrastruktura poprawi bezpieczeństwo przesyłanych informacji a zastosowanie najnowszych technologii xPON wprowadzi możliwość ciągłej rozbudowy sieci, zwiększy przepustowość oraz zasięg.

Z naszą pomocą Rzeszów będzie mógł realizować kolejne założenia miasta SMART (miasta inteligentnego), zwiększając tym samym bezpieczeństwo, usprawniając komunikację, co w konkretny sposób przekładać się będzie na życie jego mieszkańców.